E PABESUESHME / Gjendje lufte: Tronditet Kosova, Ushtria Serbe ka hyr ne Kosove! (Pamje)

Nuk dihet arsyeja pse këto makina të rënda janë nisur drejtë kësaj pjese ‘problematike të vendit’, mirëpo Gazeta Metro ka siguruar foto nga magjistralja Prishtinë-Mitrovicë, ku shihen mbi 30 mjete ushtarake të KFRO’it.Gazeta Metro ka kontaktuar, zëdhënsin e Policisë së Kosovës, Baki Kelanin për të marrë ndonjë informacion lidhur me atë se a ka të bëjë me procesin zgjedhor, shkuarja e këtij numri të madh të mjeteve të rënda të KFOR’it. Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shiko ngjarjen.

E PABESUESHME / Gjendje lufte: Tronditet Kosova, Ushtria Serbe ka hyr ne Kosove! (Pamje)

Nuk dihet arsyeja pse këto makina të rënda janë nisur drejtë kësaj pjese ‘problematike të vendit’, mirëpo Gazeta Metro ka siguruar foto nga magjistralja Prishtinë-Mitrovicë, ku shihen mbi 30 mjete ushtarake të KFRO’it.Gazeta Metro ka kontaktuar, zëdhënsin e Policisë së Kosovës, Baki Kelanin për të marrë ndonjë informacion lidhur me atë se a ka të bëjë me procesin zgjedhor, shkuarja e këtij numri të madh të mjeteve të rënda të KFOR’it. Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shiko ngjarjen.

Mos e Humbisni: Ëmbëlsirë që shkrihet në gojë, ja receta (FOTO/VIDEO)

Pa dyshim që të gjithë duam që kur pregatisim ëmbëlsira të jetë sa më lehtë përgatitja dhe të jetë e shijshme. E për këto ne sot ju sjellim një recetë fantastike. Përbërësit: 180 gr miell, 4-5 molle, 130 gr sheqer, 50 gr margarinë, ½ pluhur për pjekje, 2 te verdha te vezes, 130 ml qumësht, Maje gishtash kripë. Ja dhe si behet pergatitja e kesaj recete ndiqni videon, per me shume kklikonii posht rekklamen dhe ju hapet video e pergatitjes: KLIKO POSHTE NE RE KLAM PER TA PARE TE GJITH BISEDEN

Kurrë, kurrë nuk duhet t’i thoni jo këtij produkti, e kemi të gjithë në shtëpi

Mjalti dhe kanella janë anti-mikrobikë të fortë me një fuqi të madhe për të penguar rritjen bakteriale dhe kërpudhave.

Ja sëmundjet e shumta që ky kombinim shëron.

Disa prej tyre mund të jenë befasi dhe për ju:

1. Ftohje
Nëse keni kollë, kongjestion hundor merrni një lugë mjaltë dhe ¼ lugë kanelle për 3 ditë.

2. Gripin
Mjalti ka një veti që vret viruset dhe ndalon influencën.

3.Kolesteroli
Në një filxhan çaj, shtoni 2 lugë mjaltë dhe 3 lugë kanellë, piheni atë dhe kolesteroli do të reduktohet me 10% në vetëm 2 orë!

4. Artritin
Pini këtë përzierje 2 herë në ditë, mëngjes dhe natë. Shto 2 lugë mjaltë me 1 lugë kanelle në ujë të ngrohtë.

5. Ngritja e imunitetit
Merrni këtë përzierje rregullisht dhe nxisni imunitetin ndaj baktereve dhe viruseve.

6. Dhimbje stomaku
Pini këtë përzierje gjatë gjithë kohës për të zbutur barkun dhe për të parandaluar ulcerat.

7. Aknet
Përzierni kanellën dhe mjaltin për një paste dhe aplikoni mbi aknet para se të flini.

8. Infeksioni i fshikëzës së tëmthit
Shto 2 lugë kanellë dhe 1 lugë mjaltë në ujë të ngrohtë, piheni çdo ditë për të vrarë mikrobet.

9. Kanceri
Ekspertët thanë se kjo përzierje trajton kancerin e barkut. Përzieni 1 lugë kanellë dhe 1 lugë mjaltë dhe e piheni atë për 3 muaj.

10. Problemet e zemrës
Bëni mjaltin me kanellën dhe përhapeni atë në bukë. Për mëngjes kjo do të ulë kolesterolin e keq dhe do të ndalojë rreziqet e sulmit në zemër.

11. Humbja e flokëve
Për rënien e flokëve, përzierje 1 lugë kanellë dhe 1 lugë vaj ulliri, pastaj shtoni 1 lugë mjaltë. Msazhoheni lëkurën e kokës me këtë dhe pas 15 minutash pijeni.

12. Humbja e peshës
Piheni kanellën dhe mjaltin me ujë para ngrënies së mëngjesit. Kjo ndihmon në humbjen e peshës të shëndetshme.

LAJMI FUNDIT: E Papritur, 1 mijë ushtarë Malazes të gatshëm me ju bashku serbisë nëse fillon luftën me Kosovën

Lëvizja Malazeze-Hercegovase “ka dënuar ashpër” aksionin e Njësive Speciale Operative të Policisë së Kosovës në “sulmin” ndaj të ashtuquajturit drejtor të Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriq. “Lëvizja dënon fuqishëm këtë akt të terrorizmit dhe nxit autoritetet kompetente kombëtare dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq të tërhiqet nga Marrëveshja e Brukselit dhe këtë ta kërkojnë edhe nga institucionet paralele të Serbisë në Kosovë dhe Metohi”, thuhet në njoftimin e lëvizjes, transmeton lajmi.net. KLIKO POSHTE NE RE KLAM PER TA PARE TE GJITH BISEDEN

 

Me ne fund, lajmërohet Amerika: Kosova është shtet i pavarur, do e mbrojmë sikur ne vitet 1998-99..

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë afër Kosovës, si në paqe ashtu edhe në situata të rënda, e madje edhe atëherë kur Kosova kërcënohet me luftë nga Serbia me mbështetjen e Rusisë, raporton Gazeta NewBorn.

Ky është mesazh i cili ka mbërritur nga Uashingtoni në Prishtinë pas tensionimi të gjendjes në vend dhe pas paralajmërimit të Rusisë dhe Serbisë.

Gazeta NewBorn, mëson se instucionet e vendit, përkatësisht atotë sigurisë kanë marr përkrahje të fuqishme nga Depertamenti i Shtetit Amerikan, CIA-s dhe FBI-së.(Kliko poshtë dhe lexo me teper)

Se nëse Kosovës i cenohet integriteti i saj dhe nëse shpërthen situataatëher SHBA-ja do të jetë afër popullit të Kosovës, në secilin variant.

Qoftë duke bërë paqen ose dialogun ose qoftë edhe nëse kërkohet forcë ushtarake.

E pabesueshme: Dardan Gashi drekon me serbin Rashiq midis Graçanicë, buzëqesh para ti si ta kishte vëlla??? (Foto)

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dardan Gashi dhe kryetari i Partisë Progresive Serbe, Nenad Rashiq, kanë drekuar bashkë pas daljes së Listës Serbe nga qeveria e Kosovës, pasi u arrestua politikani Marko Gjuriq, për shkak të hyrjes ilegale në veri.

Gashi e Rashiq kanë drekuar së bashku në Graçanicë, mëson lajmi.net, dhe temë diskutimi ka qenë zhvillimet e fundit politike në vend në mes Kosovës dhe Serbisë.

Lista Serbe u tërhoq nga qeveria e Kosovës, për shkak të arrestimit të Marko Gjuriqit, që hyri në Kosovë pa leje.(Kliko poshtë dhe shiko fotografinë)

Mirëpo takimet e Gashit me Rashiqin mund të jenë sinjale, që bashkëpunimi po kthehet kah pjesa e politikanëve serb që janë më konstruktiv dhe i njohin institucionet e Kosovës.

Shoferi Kosovar bëhet “llam” me policin ne rrugën e kombit: Unë t’i dhashë euro, mi kthe euro!

“Godet” Haradinaj, Gjuriqi e ka ditur fort mirë se i kam tregu mos gabo mu nisë për Kosovë se…(Video)

“Autoriteti i tij në veri”, tha Haradinaj i pyetur se çka e lidh atë me Radojiciq. “Më duhet veriu, më duhet me mbërri te të gjithë që kanë autoritet atje, të komunikoj me ta, ta integrojmë veriun, t’i sigurojmë që është siguri për të gjithë”.

Kryeministri Ramush Haradinaj në një intervistë për Rubikon të KTV-së foli për lidhjen e tij me serbin të shumëpërfolur për krim të organizuar në veri, Millan Radojiçiq.