Të gjithë e dimë që është e shëndetshme të hani hudhër, ndërkaq tani e dimë edhe se si duhet ta konsumojmë që nga ajo të marrim atë që është më e shëndetshme. Akoma nuk është krejt e qartë se si pjesët përbërëse të hudhrës ndikojnë në organizëm, mirëpo hudhra vërtet ndikon si antibiotik, mjet për pastrimin e rrugëve të frymëmarrjes, mjet antikancerogjen dhe kundër inflamacionit, shkatërron kërpudhat dhe disa viruse, transmeton Telegrafi. Kështu duhet të hahet hudhra: 1. Para se ta konsumoni patjetër duhet ta ndrydhni në mënyrë që të shkaktoni reaksionin e enzimave nga të cilat krijohet alicina. 2. Çdo ditë do të duhej të hani sëRead More →

Truqet se si ta përgatisni shpejt këtë pemë të shijshme ekzotike. Avokadoja është pemë ekzotike, me dukje të pazakonshme dhe të përkujton dardhën. Ka lëkurë të vrazhdë ngjyrë të gjelbër, por edhe brendinë të butë dhe të shijshme të pasur me vitamina, minerale dhe me nutrienë të tjerë. Vjen nga Amerika e Mesme dhe nga Amerika Jugore. Si pemë ekzotike nuk gjendet edhe aq shpesh në raftet e dyqaneve tona, andaj shumica nuk dinë se si hahet avokadoja. Avokadon duhet ditur ta pastroni mirë, por duhet ditur edhe me çka ta përgatisni. Si hahet avokadoja? Avokadoja hahet e freskët. Kur e blini merrni fruta tëRead More →

Hulumtimet e reja zbulojnë se çokollatat e zeza janë të mahnitshme për shëndetin e njeriut. Edhe më parë studime të shumta kanë treguar se çokollata e zezë e forcon sistemin e imunitetit, shëndetin e zemrës dhe kujtesën, por ky është studimi i parë që ka shikuar se si këto efekte ndryshojnë varësisht nga lloji i çokollatës që e hani, transmeton Telegrafi. Shkencëtarët nga Universiteti i Kalifornisë kanë zbuluar se çokollatat që përmbajnë mbi 70% kakao e përmirësojnë shëndetin e trurit dhe të zemrës duke e rritur qarkullimin e gjakut dhe duke reduktuar inflamacionin. Veç kësaj, hulumtuesit thonë se çokollata e zezë e ulë edhe stresin.Read More →

Truqet se si ta përgatisni shpejt këtë pemë të shijshme ekzotike. Avokadoja është pemë ekzotike, me dukje të pazakonshme dhe të përkujton dardhën. Ka lëkurë të vrazhdë ngjyrë të gjelbër, por edhe brendinë të butë dhe të shijshme të pasur me vitamina, minerale dhe me nutrienë të tjerë. Vjen nga Amerika e Mesme dhe nga Amerika Jugore. Si pemë ekzotike nuk gjendet edhe aq shpesh në raftet e dyqaneve tona, andaj shumica nuk dinë se si hahet avokadoja. Avokadon duhet ditur ta pastroni mirë, por duhet ditur edhe me çka ta përgatisni. Si hahet avokadoja? Avokadoja hahet e freskët. Kur e blini merrni fruta tëRead More →

Disa materie ushqyese, siç është vitamina C, konsiderohen termikisht “labile”, që do të thotë se përbërësit ushqyes mund të zhduken gjatë procesit të zierjes. Pemët dhe perimet e ngrira janë të ushqyeshme si edhe ato të freskëta, madje në disa raste tregohen që janë edhe më të shëndetshme se ato që sapo i keni vjelë, kanë konstatuar shumë studime shkencore, transmeton Telegrafi. Përmbajtjet ushqyese të pemëve dhe perimeve të freskëta fillojnë të përkeqësohen nga çasti kur vilen. Kjo do të thotë që, nga çasti kur përfundojnë në tryezën tonë, edhe pse mendojmë që do të kënaqemi me përmbajtjen e tyre të plotë nutritive, kjo shpesh nukRead More →

Mishi i tonit në konservë për shumicën është drekë e shëndetshme dhe e ushqyeshme dhe e shpejtë, mirëpo pakkush e di që mishi i tonit për shkak të përmbajtjes së madhe të zhivës mund të shkatërrojë shëndetin. Për shkak të ndotjes industriale, zhiva gjithnjë e më shumë po shtresohet në organizmat e peshqve jetëgjatë, transmeton Telegrafi. Kjo substancë helmuese është e rrezikshme për shëndetin e sistemit nervor, trurit, zemrës, veshkave dhe mushkërive. Mirëpo, ekzistojnë dy lloje kryesore të peshkut ton të cilat përmbajnë sasi të ndryshme të zhivës – toni me vija skipjack (lat. Katwuwonuspelamis) dhe toni i bardhë yellowfin (Thunnusalbacares). Sasia e zhivës (merkurit)Read More →

Kefiri, të cilin shumica shpesh e quajnë pije e jetëgjatësisë, është i pasur me cilësi terapeutike të cilat rrjedhin nga kokrrat e tij. Është plot vitaminë B, të cilën e krijon tharmi dhe, për dallim nga jogurti i zakonshëm, i cili nuk rekomandohet të pihet në sasi të mëdha, kefirin mundeni ta pini në sasi të pakufizuara. Kefiri, i cili në të vërtetë ka formën e kërpudhës, shumë shpejt shumëzohet dhe mund të rritet deri në madhësinë e arrës. Është plot proteina, polisaharide, yndyrë, transmeton Telegrafi. Më së shumti përdoret i ashtuquajturi kefir i qumështit i cili përftohet duke e qitur në qumësht. Kefiri iRead More →

Gjysmë litri deri në një litër e kësaj pijeje në ditë dhe pas disa ditësh do të shihni ndryshime të pabesueshme. Hirra është produkt i cili krijohet gjatë prodhimit të djathit dhe jogurtit, dhe në të mbeten përbërësit më të mirë dhe më të vlefshëm të qumështit: vitaminat B dhe E, mineralet dhe sheqernat e qumështit të cilat janë të rëndësishme për ndërtimin e lidhjeve më të mira në tru. Për të nxjerrë më të mirën nga kjo pije, ekspertët këshillojnë që të pini maksimalisht gjysmë deri në një litër hirrë në ditë! – transmeton Telegrafi. Këto janë të gjitha përparësitë e kësaj pijeje natyrale:Read More →

Po ju zbulojmë çfarë brumërash duhet të hani nëse dëshironi të humbni tepricën e kilogramëve. Lloje të caktuara të karbohidrateve nuk trashin, për shkak se kanë amidon, ka treguar një hulumtim i fakultetit amerikan të Skimdore College. Lloji i tillë i amidonit nuk tretet në zorrën e hollë, por i patretur arrin në zorrën e trashë, transmeton Telegrafi. E përmbajnë lloje të caktuara të artikujve të pasur me karbohidrate, si p.sh. fasulja dhe bishtajoret dhe drithërat integrale, ndërkaq disa artikuj e zhvillojnë duke u ftohur. – Kur të gatuani ushqim të caktuar të pasur me amidon, siç janë orizi i bardhë, brumërat apo patatet, pastajRead More →

Çaji i gjelbër është i njohur për të mirat e shumta shëndetësore, për çka edhe shpesh përdoret në formë ekstrakti, tabletash apo kapsulash. Megjithatë, madje edhe aq i dobishëm dhe i shërueshëm mund të ketë disa efekte anësore, ndaj duhet të jeni të kujdesshëm me konsumimin, posaçërisht në sasi të mëdha, transmeton Telegrafi. PËR Çaji i gjelbër është i pasur me shumë nutrienë vitalë, të cilët avancojnë gjendjen e përgjithshme shëndetësore të organizmit. Është i pasur me polifenole, të cilat kanë veprim kundërinflamator dhe antikancerogjenë, ndërkaq përmban edhe sasi të mëdha katehine, e cila quhet EGCG dhe është një ndër materiet më të fuqishme nëRead More →